۱۳۸۹ فروردین ۱۷, سه‌شنبه

خانه ایران

رژیم اسلامی ایران مدتهاست که پایگاه های خودش را به نام خانه ایران در شهرهای مختلف اروپایی
من جمله در آلمان ایجاد کرده است
هم میهنان عزیز
رژیم جمهوری اسلامی به سردمداری محمود احمدی نژاد در طی دو سه سال اخیر برای گسترده کردن نفوذ و اعمال خود در خارج از کشور به فکر ایجاد پایگاه های به اصطلاح فرهنگی در اکثر شهرهای بزرگ اروپا افتاده. کلیه این مراکز در تمام دنیا با نام "خانه ایران" و با یک سیاست مردم فریبانه که این مراکز تنها بر مسائل فرهنگی ایران تمرکز دارند و اصلآ هیچ انگیزه سیاسی در آنها وجود ندارد با سوء استفاده از نام و فرهنگ ایران فعالیت مینمایند.
در شهر مونیخ نیز کانونی به نام "خانه ایران" یکی دو سال است که با همان شعار دور از سیاست و فقط فرهنگ مشغول به کار میباشد.
اخیرا کنسولگری جمهوری اسلامی در تارنمای رسمی خودش از قول اسفندیار رحیم مشایی مطلبی را انتشار داده که وابستگی خانه ایران مونیخ به رژیم اسلامی در آن کاملا مشهود شده است. این مطلب از سوی عده ای از ایرانیان در شهر مونیخ بدون اشاره خاصی برای آگاهی مردم پخش شد. طبیعی میباشد که مردم حالا منتظر پاسخی از خانه ایران بوده تا ببینند که ماجرا با نگاه آنان از چه قرار میباشد. طبق انتظار، آنان با یک اعلامیه تلاش کرده پاسخی برای رهایی خویش از این افشاگری بیابند که در آن به جز تهمت "کج اندیشی" به هم میهنانمان و تعریف از خود، دنبال توجیهی نیز برای اظهارات رحیم مشایی می باشند.
خانه ایران در اعلامیه اشان میگویند که ما آن خانه ایران "جدید" نیستیم. ما هم در اینجا در پی تهمت زدن ناروا به کسی نیستیم و قضاوت را به اعمال آنان و به مردم می سپاریم. اما از خودمان اجازه چند سوال را داریم. برای نمونه چرا خانه ایران مونیخ همان نامی را یدک میکشد که دیگر مراکز رژیم با نام خانه ایران در دیگر شهرها که رحیم مشایی نیز در مراسم افتتاحیه برخی از آنان رسما حضور یافته؟ چرا خانه ایران مونیخ با اینکه شعار غیر سیاسی بودن میدهد اما همان سیاستی را دنبال میکند که دیگر خانه های ایران شهرهای دیگر؟ البته رحیم مشایی هم در سخنرانی خود، خانه ایران راوابسته به دولت نمیداند پس بنا بر این چه تفاوتی مابین خانه ایران قدیم (شما) و به قول خودتان خانه ایران جدید وجود دارد. در اساسنامه شما و گفته های رحیم مشایی هیچ اختلاف نظری دیده نمیشود.
متاسفانه خانه ایران در اعلامیه اشان هیچ اشاره ای به ماهیت و جنایات جمهوری اسلامی و حمایت خودشان از مردم ایران به ویژه از جنبش بزرگ مردمی بعد از انتخابات دروغین اخیر نمی کنند تا اگر هنوز برای کسی شبهه ای راجع به آنها باقی مانده با خواندن آن کاملا بر طرف شود. به جای آن، خواننده اعلامیه اشان را به یک سری جزییات راجع به تشکل و انتخابات خودشان مشغول میدارد که نه تنها هیچ کمکی برای پاسخ به اینگونه سوالات نمی کند بلکه سوالات دیگری را نیز می افزاید که از حوصله این نوشته خارج میباشد. البته این را هم بگوییم که در جلسات اولی آنها که ما خود شاهد آن بودیم نمی توانیم گفته هایشان را اینگونه تایید کنیم.
آنها همان شعار همیشگی را سر میدهند که "خانه ایران اهداف سیاسی و عقیدتی را دنبال نمی کند". اولا بایستی بگوییم که دادن این شعار خودش دفاع از یک نوع عقیده سیاسی میباشد و آن همان سیاست سکوت است. شما زمانی که میگوید ما راجع به مسائل سیاسی صحبت نمیکنیم در عمل مردم را دعوت به سکوت میکنید و این هیچ معنای دیگری جز سانسور افرادی که میخواهند نسبت به اعمال رژیم اعتراض کنند، ندارد. مردم ایران بیش از ۱۰۳ سال است که برای آزادی و استقلال خویش مبارزه میکنند و در حال حاضر هم با بهای سنگین قربانی کردن عزیز ترین فرزندان خود با شهامت و دلاوری با دژخیمان ولایت فقیه برای کسب اختیار خود مبارزه میکنند. چه گونه میتوان خون هم میهنانمان را که این روزها در سراسر کشور ریخته شده ببینیم و دم از ما سیاسی نمی باشم به زنیم؟ چگونه میتوان مادران و پدران داغداری را که چشم امید به یافتن نشانه ی از عزیزانشان در مقابل زندانهای برزخی رژیم دوخته اند را دید و با از هم داد بر غیر سیاسی و عقیدتی زد؟ آری شعار ما سیاسی نیستیم در شرایط حاد مملکتمان به مثابه سکوت بر جنایات رژیم است هر چند که این قضاوت نیز بسیار خوشبینانه میباشد. اصلآ مگر فرهنگی که شما دم از آن میزنید اما عاجز از یک تعریف کوچک هم برای آن می باشید از کجا می آید و برای چیست؟ مگر مردم ستم زده ما مولد این فرهنگ نمیباشند؟ مگر فرهنگ برای مردم نیست؟ شما از چه چیز این فرهنگ حمایت میکنید؟
در خاتمه لازم به یاد آوری میدانیم که هدف ما از نوشتن این اعلامیه پاسخگویی به خانه ایران نبوده و صرفا به عنوان شهروندانی که در شرایط حساس کنونی قصد آگاه ساختن مردم را دارند، اقدام به نشر این مسائل نمودیم.
با آرزوی پیروزی مردم دلیر ایران بر رژیم جنایتکار ولایت اسلامی.
مونیخ ۳۱. مارس ۲۰۱۰
گروهی از شهروندان آزادی خواه مونیخ
لینک های مربوطه:
http://www.irangkm.de/FA/news/news.php?id=Mjcz&start=۱۲
http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=1012822